Historie ASTD

Vznik firmy se datuje k létu 2012. Není to jedno konkrétní datum, ale spíše období, kdy uzrála myšlenka na založení organizace, jejímž krédem je výcvik, rozvoj potápění a pružnost v oblasti nových trendů. Za vznikem firmy stojí trojice kamarádů, kteří v potápěčském světě aktivně působí od svého raného mládí. K datu založení ASTD to bylo u některých z nás cca 30 let. Za tuto dobu jsme sami vyškolili stovky potápěčů, instruktorů či trenérů instruktorů.

Po našem dřívějším dlouhodobém působení ve CMAS – v Prezidiu Svazu potápěčů Moravy a Slezska v lékařské komisi a subkomisi pro technické potápění, dále ve vedení IANTD Central Europe atd. jsme se rozhodli založit vlastní výcvikovou organizaci.

Za tímto rozhodnutím stojí snaha zúročit své dlouhodobé zkušenosti z předchozích organizací ve vlastním projektu. Projektu, který si klade za cíl poskytnout podporu k výuce potápění s důrazem na bezpečnost, aktuálnost výcvikových směrnic a především schopnosti vlastních potápěčů.

Pro předchozí organizace jsme dlouhodobě vytvářeli vlastní výcvikové materiály. Jsme autory několika desítek potápěčských knih, manuálů, výcvikových postupů a překladů. Aktivně publikujeme v potápěčských časopisech. Díky práci ve vedení předchozích potápěčských organizací jsme dokázali nejen ovlivnit trendy v potápěčské výuce, ale i posunout potápěčské limity.


Potápění nás zkrátka stále mimořádně baví, což je pro ASTD to nejdůležitější.